a a a
2016-04-24

Program nabożeństw Wielkiego Tygodnia i Paschy 2016

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO TYGODNIA

1. WIELKI PONIEDZIAŁEK godz. 5.3o – CZASY godz. 7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA ( uprzednio pośw. darów ) godz.18.oo – UTRENIA

2.WIELKI WTOREK godz. 5.3o – CZASY godz. 7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA ( uprzednio pośw. darów ) godz. 18.oo – UTRENIA

3.WIELKA ŚRODA godz. 5.3o – CZASY godz. 7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA ( uprzednio pośw. darów ) godz. 18.oo – UTRENIA

4.WIELKI CZWARTEK godz. 7.oo – CZASY I LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU godz. 17.oo – UTRENIA 12 EWANG.

5. WIELKI PIĄTEK godz. 7.oo – CZASY W. PIĄTKU godz. 15.oo – WIECZERNIA ( z wyniesieniem płaszczanicy) i MAŁOJE POWIECZERIE godz. 20.oo – UTRENIA W. SOBOTY

6. WIELKA SOBOTA godz. 7.oo - czasy godz. 8.oo – LITURGIA W. Soboty godz. 23.2o – POŁUNOSZCZNICA godz. 24.oo – PROCESJA PASCHALNA UTRENIA i św. LITURGIA.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW ( Paschy ) WIELKA SOBOTA

godz.: 12.oo Ogrodniczki ( przy krzyżu ) 12.1o Ogrodniczki ( przy kaplicy ) 12.2o Karakule ( przy krzyżu ) 12.4o Nowodworce ( przy krzyżu ) 13.oo Ciasne ( przy krzyżu ) 13.45 Sokołda ( przy krzyżu ) 14.oo Łaźnie 14.3o Surażkowo ( przy krzyżu )

SUPRAŚL - CERKIEW św. JANA TEOLOGA godz.: 12.oo, 12.3o, 13.oo, 13.3o, 14.oo, 14.3o, 15.oo, 15.3o, 16.oo;

NABOŻEŃSTWA TYGODNIA PASCHALNEGO

Niedziela godz. 14.00 -Wielka paschalna Wieczernia. Krestnyj Chod (Procesja Paschalna)

Poniedziałek godz. 8.00 – jutrznia paschalna godz. 9.00 - Św. Liturgia godz. 18.00 - Wielka Wieczernia

Wtorek godz. 7.00 - jutrznia paschalna godz. 8.00 - Św. Liturgia godz. 9.00 – molebień w intencji Ojczyzny godz. 18.00 - Wielka Wieczernia

Środa godz. 6.30 - jutrznia paschalna godz. 7.30 - Św. Liturgia godz. 18.00 - Wielka Wieczernia i Akafist

Czwartek godz. 6.30 - jutrznia paschalna godz. 7.30 - Św. Liturgia godz. 16.00 – święcenie grobów godz. 17.00 - Wsienoszcznoje Bdienije – Św. w.męcz. Jerzego (nabożeństwo na cmentarzu)

Piątek godz. 7.30 - święcenie grobów godz. 9.00 - Św. Liturgia (nabożeństwo na cmentarzu) godz. 18.00 - Wielka Wieczernia i oświęcenie wody

Sobota godz. 6.30 - jutrznia paschalna godz. 7.30 - Św. Liturgia i rozdanie Artosa godz. 16.00–17.30 - Uroczyste otwarcie VI Międzynarodowego Festiwalu Cerkiewnego Dzwonienia. - Przesłuchania – pierwsza część konkursowa festiwalu – juniorzy. - Przesłuchania – druga część konkursowa festiwalu – kategoria open. - Przesłuchania – trzecia część konkursowa festiwalu – kategoria master. godz. 18.00 - Wsienoszcznoje Bdienije

Niedziela LITURGIA I: 7:20 – godziny kanoniczne  7:45 – Boska Liturgia  LITURGIA II: 8.30–godziny kanoniczne; 9:00–Boska Liturgia  18:00 – wieczernia z akatystem

serwisy internetowe strony internetowe